TSML > صفحه اول‌ > اخبار برگزیده
 ثبت نام ورود  
  صفحه اول‌  اخبار برگزیده دو شنبه 3 مهر 1396
اخبار برگزیده
معاون وزیر راه و شهرسازی در راه های روستایی
منبع خبر : ایسکانیوز
برای آنکه کیفیت آسفالت بالا رود، تنوع خرید را کم کردیم و پیمانکاران تنها مجاز به خرید از شرکت های استاندارد هستند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی در راه های روستایی گفت: کاهش ضخامت آسفالت یکی از مباحثی است که در وزارت راه آنرا دنبال می کند که مستلزم استفاده از قیر با کیفیت است.
به گزارش ایسکانیوز سید حسین میرشفیع معاون وزیر راه و شهرسازی در راه های روستایی در نخستین کنفرانس بین المللی قیر پاسارگاد اعلام کرد: ما سالانه 1500 تا 2000 میلیارد تومان مصرف قیر داریم که حجم بالایی از آن را از دو شرکت بزرگ نفت پاسارگاد و نفت جی تامین می کنیم.

وی افزود: در سال گذشته حمل و نقل و بسته بندی قیر بهبود یافت و این باعث شد که بازار بهتری به وجود آید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در راه های روستایی با اشاره به وجود تعدادی زیادی شرکت کوچک فعال در تولید قیر ادامه داد: برای آنکه کیفیت آسفالت بالا رود، تنوع خرید را کم کردیم و پیمانکاران تنها مجاز به خرید از شرکت های استاندارد هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی در راه های روستایی گفت: علاوه برآنکه به دنبال ارتقای کیفیت قیر هستیم، تنظیم بازار داخلی را نیز در دستور کار داریم که در این زمینه درخواست ما از شرکت های تولیدکننده قیر عمل به تعهدات و تنظیم بازار است.
میرشفیع با بیان اینکه " 200 هزار کیلومتر راه شوسه در کشور داریم"، گفت: این رقم با کشورهای اطراف قابل قیاس نیست و نگهداری آسفالت آن نیازمند هزینه بالایی است.

این مقام مسئول یادآور شد: علاوه برآنکه به دنبال ارتقای کیفیت قیر هستیم، تنظیم بازار داخلی را نیز در دستور کار داریم که در این زمینه درخواست ما از شرکت های تولیدکننده قیر عمل به تعهدات و تنظیم بازار است.

وی با اشاره به اینکه عمده ترین مصرف کننده قیر در کشور وزارت راه است، افزود: کاهش ضخامت آسفالت یکی از مباحثی است که در وزارت راه دنبال می کند و این کار مستلزم استفاده از قیر با کیفیت است که در این راه شرکت های تولید کننده قیر، وزارت راه را حمایت کرده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: هدف ما این است که عمر آسفالت با عمر طراحی راه یکی شود، به طور مثال اگر عمر طراحی راه 15 ساله است، عمر آسفالت نیز تا 15 سال دوام داشته باشد.


دو شنبه 19 آبان 1393
تعداد بازديد:1633
 
تهران-خیابان کارگر شمالی - بالاتر از جلال آل احمد- شماره 1464 - کدپستی 1511644711- تلفن :7-88007953
Powered by taJan System Co